KIERUNKI KSZTAŁCENIA

OFERTA DLA GIMNAZJALISTÓW

 • KELNER

  Kelnerzy zatrudniani są przez różne podmioty gospodarcze, zajmujące się prowadzeniem działalności gastronomicznej, głównie w restauracjach, kawiarniach, pubach, dyskotekach, klubach nocnych, pensjonatach, domach wczasowych lub zakładach gastronomicznych prowadzonych przez hotele. Ponadto kelnerzy mogą być zatrudnieni na statkach i promach, oraz w wagonach restauracyjnych.

  Czytaj dalej ...

   

 • TECHNIK EKONOMISTA

   Ekonomista może pracować w następujących działach przedsiębiorstwa: księgowym, kadrowo-płacowym, handlowym, marketingu, w dziale analiz, w sekretariacie. Nasi absolwenci mogą pracować także w urzędach skarbowych, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Wielu z nich zakłada własne firmy, prowadząc z powodzeniem działalność gospodarczą. 

  Czytaj dalej ...

   

 • TECHNIK INFORMATYK

  Technik Informatyk zajmuje się nowymi technologiami w zakresie zasad gromadzenia, przekazu i przetwarzania informacji. Do najważniejszych zadań informatyka należy umiejętności tworzenia oprogramowania i znajomość specjalistycznego języka służąca do tego, zarządzanie danymi i przekazywanie ich, szyfrowanie, administrowanie systemów komputerowych, projektowanie, tworzenie i zarządzanie stronami www oraz znajomość teoretyczną i praktyczną sprzętu komputerowego, jego składanie i usuwanie ewentualnych usterek.

   

  Czytaj dalej ...

   

 • TECHNIK MECHANIK

  Technik mechanik to zawód dla tych, którzy lubią majsterkować i posiadają tzw. smykałkę techniczną. Nauka technika mechanika obejmuje przygotowanie zawodowe polegające na teoretycznym i praktycznym przygotowaniu do zawodu mechanika – obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz do wykonywania prac projektowych, produkcyjnych oraz remontowo – instalacyjnych maszyn i urządzeń technicznych.

  Czytaj dalej ...

 • TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH

  Technik żywienia i uslug gastronomicznych to kierunek dla tych którzy lubią nie tyle jeść co gotować. W branży gastronomicznej wciąż brakuje fachowców. Po tym kierunku można pracować w restauracjach, barach, fast foodach, stołówkach i w hotelach. 

   

  Czytaj dalej ...

 • TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

  Technik Mechanik to kierunek dla uczniów, ze smykałką techniczną pragnących poznać tajniki budowy i eksploatacji samochodów, interesujacych się motoryzacją.

  Czytaj dalej …

 • TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

  Technik Usług Fryzjerskich to kierunek dla tych, którzy chcą poznać tajniki fryzjerstwa, stylistyki i wizażu.

   

   

  Czytaj dalej …


 • TECHNIK GEODETA

  TECHNIK GEODETA

  Technik Geodeta to kierunek, przeznaczony dla młodzieży pragnącej zdobyć atrakcyjny zawód związany z budownictwem jak i obrotem nieruchomościami.

   

  Czytaj dalej …

 • TECHNIK HANDLOWIEC

  TECHNIK HANDLOWIEC

  Technik Handlowiec to najbardziej poszukiwany zawód na rynku pracy. Będąc handlowcem można pracować jako sprzedawca w sklepie detalicznym, w hurtowni, jako przedstawiciel handlowy, a także w dziale marketingu czy sprzedaży telefonicznej lub internetowej.

   

  Czytaj dalej …

 • MECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

  Mechanik pojazdów samochodowych to zawód dla tych którzy mają smykałkę techniczną, nie boją się ubrudzić a ich pasją są samochody i motoryzacja.

   

   

  Czytaj dalej …

 • MONTER ZABUDOWY I ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W BUDOWNICTWIE

  Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych, np. malarskich, tapeciarskich, tynkarskich, posadzkarskich, glazurniczych.

  Czytaj dalej ...

 • FRYZJER

  Fryzjer to kierunek dla tych, którzy chcą poznać tajniki fryzjerstwa, stylistyki i wizażu, oraz zdobyć atrakcyjny zawód.

   

  Czytaj dalej …

 • KUCHARZ

  Kucharz to zawód dla tych którzy lubią nie tyle jeść co gotować. W branży gastronomicznej wciąż brakuje fachowców. Po tym kierunku można pracować w restauracjach, barach, fast foodach, stołówkach i w hotelach.

   Czytaj dalej …

 • MURARZ TYNKARZ

  Murarz Tynkarz to kierunek związany z budowlanką, a więc przyszłościowy. W zawodzie tym najłatwiej o prace i dobre zarobki.

   

  Czytaj dalej …

 • SPRZEDAWCA

  Sprzedawca to bardzo popularny i powszechnie poszukiwany zawód na rynku pracy. W tym zawodzie można pracować jako sprzedawca w sklepie detalicznym, w hurtowni, bądź jako przedstawiciel handlowy.

   

  Czytaj dalej …

 • KALETNIK

 • KRAWIEC

  Krawiec zajmuje się szyciem odzieży lekkiej, cięzkiej i skórzanej, kierując się indywidualnymi oczekiwaniami klientów zamawiających odzież, lub powielajac dany krój w produkcji masowej. 

   

  Czytaj dalej …

   

   

 • TAPICER

   Tapicer to najnowszy kierunek kształcenia zawodowego, otworzony na prośbę pracodawcy. Obecnie na rynku sądeckim brakuje tapicerów.

   

  Czytaj dalej …

   

 • ELEKTROMECHANIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

  Elektromechanik pojazdów samochodowych to poszukiwany zawód na rynku pracy. Obecnie w samochodach co raz większą rolę odgrywa elektronika, staje sie ona powszechna, a naprawa samochodu bez regulacji systemów elektrotechnicznych staje się nie mal nie możliwa. Dlatego warto wybrać ten zawód. 

   

   

  Czytaj dalej …

 • ŚLUSARZ

  Ślusarz to zawód dla tych co lubią majsterkować. Wbrew pozorom na rynku pracy zaczyna brakować fachowców z tej dziedziny. Po skończonej szkole mozna pracować w warsztatach rzemieślniczych, zakładach gdzie potrzebują pracowników ze znajomością obróbki metali. 

   

   

  Czytaj dalej …

 • CUKIERNIK

  Cukiernikl to zawód nie tylko dla smakoszy ale tych którzy chcą zdobyć atrakcyjny zawód i móc po szkole zdobyć pracę w cukierniach, ciastkarniach lub w restauracjach, lub otworzyc własny rodzinny biznes.

   

   

  Czytaj dalej …